9 lutego 2019

#18 Kolejny, wcale nie taki duży Book Haul

Hej! Od ostatniego Book Haula minęło sporo czasu. Tylko 5 miesięcy... Można się spodziewać, że w tym poście pokażę wam wiele nowych książek. I tu was zaskoczę! Byłam bardzo grzeczna i kupiłam tylko 4 książki, a mam do pokazanie w sumie 10 pozycji. Jesteście dumni? Bo ja bardzo. I trochę zaskoczona, ponieważ to dziwne, że tak mało kupowałam... No dobra. Już nie przedłużam. Zapraszam do dalszej części postu.Zaczniemy od książek od wydawnictw.
1. Becky Albertalli - "Leah gubi rytm". Tę książkę dostałam od We Need Ya. To historia z tego samego świata, co "Twój Simon", jednak tym razem główną bohaterką jest Leah, przyjaciółka Simona. Już ją przeczytałam i na początku bardziej mi się podobała. Poczytałam kilka opinii i pokazały mi parę problemów z tą książką. RECENZJA: TU.
2. Sarah J.Maas - "Dwór szronu i blasku gwiazd". W styczniu dostałam od wydawnictwa Uroboros finałowy egzemplarz nowelek z dworów. Pisałam o nim przy poprzednim book haulu. RECENZJA: TU.
3. Marisha Pessl - "Neverworld wake". Książka od wydawnictwa Jaguar. Niedługo pojawi się jej recenzja. Jest to młodzieżowy kryminał/thriller. Ostatnio polubiłam taką tematykę i zamierzam czytać więcej takich książek. 
4. Colleen Houck - "Przebudzeni". Książka od We Need YA. Tę autorkę poznałam dzięki "Klątwie Tygrysa". Uwielbiam tamtą serię i byłam bardzo ciekawa jak jej ta wyszła. Jestem na około 150 stronie i jest ok, ale ma strasznie podobny schemat do Klątwy. Przez to idzie mi średnio. Czytałam też wiele opinii, które pokazały kilka problemów. No, ale na razie nie oceniam. Zobaczymy jak skończę. Mam nadzieję, że będzie mi się podobać.
5. Joelle Charbonneau -"Bomba". Powieść od wydawnictwa YA! W szkole podłożono bombę i kilku uczniów robi wszystko by przeżyć ten dzień. Okazuje się, że to jedno z nich podłożyło tę bombę. - Jestem bardzo ciekawa jak zostanie poprowadzona ta historia. Nie mogę się doczekać aż ją przeczytam.

Te dwie książki kupiłam na bonito.pl Mają one bardzo podobną tematykę, a nawet taką samą jednak obie są świetne.
6. Nic Stone - "Drogi Martinie". Już ją przeczytałam i powiem wam, że ta książka jest świetna! To 200 stron prawdziwej i emocjonującej historii. Pokazuje sytuacje, z którymi codziennie spotykają się osoby czarnoskóre. Pokazuje jak patrzenie przez stereotypy i ocenianie po pozorach może krzywdzić. To mądra, ciekawa historia, którą według mnie każdy powinien poznać.
7. Angie Thomas - "Nienawiść, którą dajesz". Odkąd ta książka wyszła w USA, czekałam na jej premierę u nas. I bardzo się cieszę, że Papierowy Księżyc postanowił ją wydać. Tematyka jest taka sama jak powyższej powieści. Jest między nimi wiele podobieństw. Jednak to dwie całkiem inne historie i obie są warte poznania.
Trzy ostatnie książki pochodzą z Bookdepository.com
8. Cassandra Clare - "Queen of air and Darkness".  Nie mogłam doczekać się polskiego wydania, dlatego kupiłam oryginalne. A po 2. w naszym pewnie nie będzie ilustracji, które znajdują się w tym wydaniu i znając tłumaczy MAG'a - tłumaczenie by było słabe... Dlatego wybrałam oryginał. TA KSIĄŻKA!!!! Nie będę wam mówiła o czym jest, ponieważ to 3 część, więc cokolwiek bym tu nie napisała to byłoby to spojlerem. Kto czytał poprzednią część ten wie, jak ona się skończyła i może się domyślić jak ta się zaczęła. Ale powiem wam, że w wielu momentach Cassie zaskakuje, prowadzi nas po takich drogach, których nikt się nie spodziewał. Jednak muszę przyznać, że czuć, iż jest to powieść budująca fabułę do kolejnej serii "The Wicked Powers". Ale też miała silną, własną historię.
9. J.K. Rowling - "Harry Potter and the Chamber of Secrets". To wcale nie jest mój trzeci egzemplarz tej książki... W tamtym roku zaczęłam zbierać jubileuszowe wydanie Pottera i teraz, co roku będę kupować w tych pięknych Hufflepuff'owych okładkach. Ostatnio skończyłam ją czytać i powiem wam, że czytanie tych książek w oryginalnej wersji to coś niesamowitego. Oczywiście nadal trudno mi zrozumieć Hagrida, ale jakoś daję radę. Jeśli będziecie mieć taką okazję, to musicie przeczytać te książki w oryginale. To całkiem inne doświadczenie. A jeszcze to wydanie jest takie piękne!! Dobrze, że w tym roku wychodzi trzecia część.
10. Becky Albertalii, Adam Silvera - "What if it's us". To prezent od siostry na święta. Jak pewnie wiecie kocham Silverę, więc musiałam mieć tę książkę. Opowiada ona o dwóch chłopakach, którzy spotykają się pewnego dnia na poczcie. Ale z tego, co wiem nie wymieniają się numerami, czy danymi (mogę się mylić...). Próbują się odnaleźć. - Jestem bardzo ciekawa jak wyszła do współpraca, ponieważ Adam pisze bardzo smutne książki, za to Becky - lekkie, przyjemne i urocze. Myślę, że z takiego kontrastu może wyjść coś świetnego. Nie wiem, czy wiecie, ale wydawnictwo We Need YA ma ją wydać i to chyba w tym roku.

I to koniec Book Haula. I co najlepsze - tylko 3 książek nie przeczytałam, a jedną z nich zaczęłam. Czytaliście, którąś z tych książek? Jeśli tak, to dajcie mi znać, co o nich myślicie. Na dzisiaj koniec.

1 komentarz:

  1. Nie czytałam żadnej z tych książek, ale ciekawi mnie Bomba i Neverworld wake. Chętnie przeczytałabym też Nienawiść którą dajesz, bo słyszałam, że w kinach jest jej ekranizacja :)

    OdpowiedzUsuń

Komentując wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnych z art. 13 o Ochronie Danych Osobowych.
Spis wszystkich pobieranych danych został przedstawiony w Polityce Prywatności. Link na górze strony w Menu.